Yeni Logomuz Ve Hikayesi

Sabah İdmanı

Logo ilk olarak futbolu akla getiriyor, evet. Bir numara formalı bir kaleci ön planda. Ancak aslında – yapanlar bilir – sabah idmanı sonrasında, hele hele erkenden yapılmış bir idman sonrasında insanın aklına duş bile almadan yatağa atlamak delir. Görüldüğü üzere logomuzun kahramanı da aynı fikirde. Hatta bir tık* arttırarak plonjonunu yatakta tamamlamak üzere.

 

Logo kahramanımızın adı Arçibıld. Kendisi disiplinli bir şekilde idmanını bitirdikten sonra, her sporcunun yapması gerektiği gibi dinlemeye çekilmek üzere. Ayrıca görüldüğü üzere kurtarışını da yapmış durumda.

Yatak, desensiz ekru nevresim takımıyla modern medeniyet seviyesini ve global sporu temsil ediyor. Beyaz çarşaf ve şiltenin (evet şilte) altında bulunan bazanın temsil ettiği ise, her ne kadar modern bir medeniyet de olsak geleneklerimizden uzaklaşmayan bir millet olduğumuz. Arçibıld’ın plonjonunu kramponlarını çıkarıp yapması da gözden kaçmasın zira ne eve ne yatağa ayakkabı ile girilmez. Anneler olsun, hanımlar olsun oyarlar insanı.

 

Logoda kullanılan kırmızı ve beyaz renkler bayrağımızı temsil ederken, lacivert renk bayrağımızı temsil etmiyor. Yok la, şaka. Birbirini tamamladığı için kullandım, özel bir nedeni yok.

 

Toparlamak gerekirse gençler (İlker ve Erke) bir işe niyetlenmişler, aslında olay içerik. Ancak benim gibi, yazı uzun olunca resimlere bakacak bir kesim de olacağı için, bir logo tasarlamak istedim. Sağ olsunlar “tamam abi” dediler. Gerçi susayım diye de tamam demiş olabilirler, pek emin değilim. Neyse, her iki omzumda bağ yırtığı oluşana kadar Galatasaray Liseli Veteranlar ve Büyük Avlu (Efendi Lig) takımlarının kaleciliğini yaptığım için kahramanı kaleci olarak seçtim.

Sonuçta logo falan yalan, siz benim gibi yapmayın, yazı uzun da olsa okuyun (kısa yazı daha iyi).

 

@onorewankenobi

 

 

tık* : Uzunluk, kalınlık, ağırlık, şiddet, akla gelen her türlü şeyde kullanılan bir Türk ölçü birimi.

Author
Published
7 sene önce
Categories
Genel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.