Dünya’nın En İyi 10 Tenis Akademisi

Tenis yapan bir sporcunun adını yıldız sporcular arasına yazdırması görüldüğü kadar kolay bir iş değil. Hedefe ulaşmak için bireysel yeteneğin doğru eğitimle buluşması çok önemli. En iyi eğitim almak için doğru programı seçmek zor bir karar olabilir. Bu kararı verirken konumu, yöntemler, yaş grubu, maliyetler ve konaklama gibi faktörler dikkate alınmalıdır. Akademiler tarafından benimsenen eğitim-öğretim teknikleri de dikkate alınmalıdır. Her anlamıyla kusursuza yakın olan imkanları ile Dünya’nın en iyi 10 Tenis Akademisini sizler için yazdık;

Gorin Tenis Akademisi

Gorin Tenis Akademi’nin kurucusu adından da anlayabileceğimiz üzere Vitaly Gorin, Akademi Kuzey California’da bulunuyor. Gorin Akademi’nin henüz çok tanınmış oyuncu yetiştirmişliği yok ancak top 100de yarışan Dmitry Tursunov, Igor Kunitsyn, Jimmy Wang gibi isimler Gorin’den mezun…

gorin-t.a.

 

 

 

 

 

 

 

 

Evert Tenis Akademisi

Küçük bir okul olan Chris Evert Akademisi göreceli olan küçük bir öğrenci grubuna Florida’da eğitim veriyor. Chris Evert’s Akademi’nin tanınmış mezunları ise Madison Keys, Peng Shuai ve Jesse Levine.

USTA-Florida-Section-Tournaments-and-the-Evert-Tennis-Academy!-(PICS-INSIDE)-img25900_668

 

 

 

 

 

 

 

Saviano Tenis Akademisi

ATP Tenis oyuncusu Nick Saviano Florida’da Mayıs 2003’te kendi akademisini kurmaya karar verdi. Saviano Tenis Akademisi’nin en başarılı isimleri ise; Sloane Stephens, Eugenie Bouchard ve Mallory Burdette.

saviano-tennis-home-courts-florida

 

 

 

 

Good to Great Tenis Akademisi

İsveç’te olan bu Akademi adı gibi İYİ’den EN İYİ’ye anlayışı ile öğrencilerini hazırlıyor. İsveç zaten tenis dünyasında ağırlığı olan bir ülke… okulun imajını anlamanız için sadece son dönemde yetiştirdiği iki ismi sizlerle paylaşmamız yeterli olur diye düşündük. Grigor Dimitrov , Stanislas Wawrinka

good-to-great-fb

 

 

 

 

 

 

Saddlebrook Tenis Akademisi

En büyük tenis akademilerinden biri olan Saddlebrook 1986 yılında Florida’da kuruldu. Kullandığı antrenman ve yetiştiricilik yöntemleri ile tenis dünyasına yön veren bir okuldur. James Blake, John Isner, Mardy Fish Mike Bryan , Bob Bryan’ı tenis dünyasına kazandırmıştır.

1

 

 

 

 

 

 

Mouratoglou Tenis Akademisi

Patrick Mouratoglou 1996 yılında kendi akademisini kurdu. Fransa’nın Nice şehrinde bulunan bu akademi yetiştirdiği sporcular kadar tenis dünyasına armağan ettiği antrenörlerle de ünlüdür. Akademinin en önemli mezunları Laura Robson , Jeremy Chardy. Marcos Baghdatis ,Anastasia Pavlyuchenkova

Mouratoglou-tennis-Académy-2-1024x746

 

 

 

 

 

 

Pilic Tenis Akademisi

Hırvat oyuncu Nikola Pilic Münih yakınlarında kendi akademisini kurdu. Akademi eğitim anlamında rakip akademiler arasında gerideymiş gibi gözükse de Goran Ivanisevic, Michael Stich ve Novak Djokovic in kariyerinde büyük rol oynamıştır.

Novak-Djokovic-and-Niki-P-007

 

 

 

 

 

Spartak Tenis Kulubü

Rusya’da bulunan bu akademinin hava şartlarından ötürü 15 kapalı ve sadece 1 açık kort ile hizmet vermektedir. Bu akademide dünya tenisine damga vurmuş Yevgeny Kafelnikov, Anastasia Myskina ve Marat Safin yetişti. Belki bu 3 isim kadar üst seviyelerde tenis oyuncusu olamasalar da tenis sporu ile reklamın buluştuğu noktada Anna Kournikova , Dinara Safina gibi isimleri de bizlerle buluşturdu.

04talent.large5_

 

 

 

 

 

 

 

Sanchez-Casal Tenis Akademisi

Emilio Sanchez Vicario ve Sergio Casal ‘Academia Sanchez-Casal’ tenis akademisini Barselona da kurdular. Akademi’nin aynı zamanda Florida’da bir merkezi bulunmakta. Daniela Hantuchova, Juan Monaco, Feliciano Lopez, Janko Tipsarevic, Svetlana Kuznetsova Ana Ivanovic ve Andy Murray bu akademinin mezunlarındandır.

sanchez-casal

 

 

 

 

 

IMG Bollettieri Tenis Akademisi

Geldik Dünya’nın en popüler Tenis Akademisine! Boris Becker, Monica Seles, Jim Courier, Tommy Haas and Serena-Venus Williams kardeşler… Hepsi Bollettieri mezunlarıdır.Hepimizin bildiği gibi Bollettieri’nin tenis dünyasında önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda da Andre Agassi’nin babası Bollettieri’ye, öğrencimin kalacağı yerin masrafını karşılayamıyorum dediğinde Bollettieri’nin “Take your cheque back – he’s here for free,” (Çekini geri al o burada ücretsiz okuyacak!) dediği rivayet edilir.

Kaynakça: http://www.stevegtennis.com/top-tennis-academies-in-the-world-best-tennis-academy/

Metin Derleme: Ezgi Tunçöz

 

 

Author
Published
8 sene önce
Categories
GenelTenis
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.