Süper Lig’in ilk devresinde öne çıkan gençler

Süper Lig’e pandemi şartlarında yarı tatil olmadan aynı hızla devam edilecek. Ligin ilk yarısında aldıkları süreyi göz önünde bulundurduğumuzda %1.96 gibi çok çok düşük bir orana sahip 16-22 yaş arası futbolcular var. İlk 21 haftada bu yüzdelik dilimde göze çarpan futbolcuları sizler için derledik. 

İRFAN CAN EĞRİBAYAT (GÖZTEPE) – 22 Yaş

Sene başında Adanaspor’dan transfer edilen İrfan Can, Megyeri transferine rağmen İlhan Palut’un ilk tercihi oldu İzmir ekibinin kalesini 18 maçta korudu. Performans olarak da iyi bir ilk yarı geçirdiğini söyleyebiliriz. 5 maçta kalesini gole kapatan İrfan Can, maç başı 3.3 kurtarış yaparak bu kategoride ligin en iyi 5. Kalecisi olmayı da başardı. 

RIDVAN YILMAZ (BEŞİKTAŞ) – 19 Yaş

İlk kez 2019 yılında Beşiktaş forması giyen Rıdvan, pandemi arasından sonra takımında yavaş yavaş forma giymeye başladı. Sene başı mevkisine yapılan N’Sakala transferine rağmen formanın en önemli adaylarından birisi oldu ve gösterdiği performansla takımının gelecekte en önemli futbolcusu olacağını gösterdi. 10’u ilk 11 olmak üzere toplamda 11 kez formayı sırtına geçirdi ve takımına 2 asistlik performans verdi. 

ARDA KIZILDAĞ (GENÇLERBİRLİĞİ) – 22 Yaş

Gençlerbirliği altyapısı çıkışlı olan Arda, özellikle Mustafa Kaplan sonrasında ilk 11’in değişilmez parçasıydı. İlk yarı kötü bir performans gösteren Gençlerbirliği’nde dişe dokunur 3-5 performanstan biri Arda oldu. 

BÜNYAMİN BALCI (ANTALYASPOR) – 20 Yaş

Orjini hücum olmasına rağmen geçen seneden bu yana Antalyaspor’un sağ beki ona emanet. Yaşlı kadronun ortalamasını tek başına aşağıya çekti. Bu sene de 16’sı ilk yarısı olmak üzere 17 maça çıktı. Bu maçlarda takımına 1 gol, 1 asistlik katkı sağladı. 

BERAT AYBERK ÖZDEMİR (GENÇLERBİRLİĞİ & TRABZONSPOR) – 22 Yaş

Babası ateşe olmasından kaynaklı ilk futbol eğitimini Yunanistan’da tamamladı. Daha sonra geldiği Ankara’da Gençlerbirliği altyapısına girdi. Geçen seneden bu yana takımın en önemli oyuncularından birisi oldu. Bu sene de aynı performansı devam ettirdi ve Trabzonspor’a transfer yaptı. Yeni takımında henüz 2 maç çıkmasına karşın oynadığı futbol ile Trabzon’a ne derece katkı verdiğini belli etti. 

BERKAN KUTLU (ALANYASPOR) – 23 Yaş

Sion’dan yaz transferi olarak takıma katıldı. Sezon başlangıcında pek forma şansı bulamasa da yedekten girdiği maçlar ile nasıl bir futbolcu olduğunu gösterdi. İlerleyen haftalarda ilk 11’e adını yazdırarak takımının orta sahasına büyük katkı verdi. Defansif bir rolde olmasına rağmen 1 gol, 1 asistlik performansı ile ilk yarının Alanyaspor adına dikkat çeken futbolcusu oldu. 

Published
3 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.