Süper Lig 24. Haftaya Dair

Ligin en sıra dışı takımı Antalyaspor, karşısında en sıradışı golcüsünü bulunca, tadından yenmez bir karşılaşma çıktı karşımıza. Takım savunması ile sezona damga vuran Antalya’ya karşı, buldukları pozisyonların hemen hepsinin orta alanda rakip çıkmaya çalışırken yapılan baskı neticesinde kazanılan toplarla olması da herhalde tesadüf değildi.

Saatler 16:06’yı gösterdiği anlarda Emre Kılınç gol sevincini yaşarken, Bursa şehrinde ise bir çok Bursasporlu gelecek sezon 1. Lig’den nasıl çıkarızın matematiğine kaptırmaya başlamıştı kendini. Bursaspor inanılmaz bir efor sarf edip maçı kazansa da, şehrin yine de bu ruh halinden çıktığını söylemek pek mümkün gözükmüyor.

Skor olarak istediğini zor da alan Fenerbahçe’nin derbi moralini sahaya yansıtamaması tipik bir bu sezonki Fenerbahçe görüntüsüydü. Aldığı 3 puan ile moral kazansa da, düşme potasındaki hemen her takımın puan alması matematik olarak bi rahatlamayı da engellemiş oldu.

Galatasaray’ın ana probleminin forvet sıkıntısı olmadığını muhtelif kereler Ligradyo yayınlarımızda dile getirmiştik. Erzurum maçında da bunu görmüş olduk. Geçen sezonun yıldızı nasıl Fatih Hoca ise bu sezon da kritik hamleleriyle de olumsuzluğu ön plana çıktı. Erzurumspor ise sezona rezalet transferler ve yanlış teknik adamla başlama hatasının bedelini, devre arasında doğru transferler yaptırarak ve lig tarihlerindeki ilk galibiyetleri de aldıran Şifo Mehmet Hoca’nın görev ayrılmasına göz yumarak ona ödetmiş oldu.

Beşiktaş taraftarı hep çok değer verdikleri, hep sahip çıktıkları Şenol Güneş tarafından aldatılmanın şokunu yaşarken, bir yandan da takımlarının 2.’ilk mücadelesinde destek olma gayreti içinde olacak.

Sen neymişsin be Zeki Yavru a-a-a. 2002’de aldığı Filiz Lisansından beri, sanırız ki kariyer zirvesini 2019 yılının bu mart ayında yapmış oldu.

Mustafa Denizli Hocamızı germeyin sinirlendirmeyin. O bizim için her daim çok özel çok değerli. Geçmiş olsun hocam.

Author
Published
5 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.