İngiltere-Rusya Maçından Akılda Kalanlar

Roy Hodgson’a, rağmen aslında İngiltere Milli Takımı iyi bir potansiyele sahip. Ama şunu da söylemek lazım, turnuvanın en çok kazanan teknik adamı olarak şüphesiz tercihleri, değişiklikleri ile çok tartışılacak ama Hodgson, Milli Takım teknik direktörlüğü kariyerinde ilk kez İngiltere’yi bu kadar ofansif bir düşüncede sahaya sürdü. Bunda şüphesiz bu sezon önde baskı kurma ve ceza alanını sürekli zorlama anlayışında olan Klopp ve Pochettino anlayışının sahada ki temsilcilerinin büyük payı vardı.

Roy-Hodgson_GI_2208509b

 

 

 

 

Jose Mourinho, muhtemelen maçtan sonra artık Rooney’i yeni sezonda nasıl oynatması gerektiğini şekillendirmiştir. Atsan atılmaz, satsan satılmaz, kadroya çağırsan dert, çağırmasan ayrı dert statüsündeki Rooney, İngiltere Milli Takımının ve yüksek ihtimal Manu’nun yeni orta alan oyuncusu. Deep Lying Orta Saha oyuncusuna evrilmeden hemen önce Pirlo’nun üstlendiği görev benzeri bir görevi Rusya karşısında üstlenen Rooney bu sınavda geçerli not aldık dersek yanlış olmaz.

wayne-rooney-england-v-portugal-020616_xoty75d78cad1pmk23il9wdvh

 

 

 

 

Krallar öldü yaşasın yeni Krallar. İngiltere 1998 yılından sonra ilk defa Beckham-Gerard-Lampard üçlüsünden bir tanesinin bile olmadığı bir turnuva yaşıyor. ( Beckham ilk 1998-Gerard 2000-Lampard 2004) Bu geçişi yaşarken İngiltere çok etkilenmeyecek gibi. Rooney’in yeni pozisyonunda ki performansı, Alli’nin enerjik ve ileriyi zorlayan yapısı, Dier’ın pozisyon bilgisi oldukça etkileyecekti.

Dele-Alli-Eric-Dier-Wayne-Rooney-Football365

 

 

 

Dzyuba, her türlü gücüne ve boy avantajına rağmen hep bir şeyleri eksik forvet olarak kalacak. Hava hakimiyeti, topu tutma yetisi, kafa vuruşları, en az bir tane stoperi kendisine bağlaması şüphesiz senelerdir onun en büyük özellikleri oldu. Ancak son vuruşlarda ki noksanlığı ve hatta yanlış seçimleri onun bir tık gitmesine engel oluyor. Bu turnuvada sanırız bunu bir kez daha göreceğiz. Son vuruşlarda ya da sırtı dönük aldığı toplarda ki dönüp vurma konusunda kendini geliştirebilseydi, çok daha konuşulan üst seviye bir futbolcu olabilirdi. Kerzhakov’un yokluğunda üstlendiği görevi taşıyabileceğinin sinyallerini en azından verdi diyebiliriz.

2DD65D0500000578-3291531-image-a-7_1445946636414

 

 

 

 

 

Dzagoev, Rusya Milli Takımında eksikliği en net hissedilen oyuncu olacak. Çok formda bir sezon geçiren Dzagoec, CSKA’nın şampiyonluğunda en önemli pay sahiplerinden birisiydi. Gruptaki ilk karşılaşmada gözüktü ki Rusya iyi bir takım olmasına rağmen Dzagoev’in yokluğunda oyun kurma ve 3. Bölgede pas yapma sıkıntısını aşamayacak.

4153

 

 

 

 

Hary Kane, şüphesiz çok yetenekli bir oyuncu. Ligin gol kralı, son vuruşlarda çok başarılı, hava toplarında güçlü, kafa vuruşları güzel bir ileri uç oyuncusu kardeşimiz. Ama şunu artık bir zahmet görüversin. O kornerden gelen topa vurma konusunda başarılı, kesinlikle ama kesinlikle korner ya da duran top kullanma konusunda değil.

harry-kane

 

 

 

 

 

 

İngiltere ilk maçında izleyenlere keyif, taraftarlarına umut verdi. Bunun ne demek olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. En fazla Çeyrek Final görür ve penaltılarla elenirler.

fansPA2603_468x299

 

 

 

 

 

 

Author
Published
8 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.