Rusya 2018-G Grubu İlk Maçlar Ardından Akılda Kalanlar

Yıldız oyuncu performanslarının sürükleyici olamadığı bir Dünya Kupası seyrettiğimiz noktada Eden Hazard muadillerine oranla daha iyi bir performans sergiledi. Eden Hazard 3 anahtar pas-1 asist yapmış olmasına rağmen performans olarak alkışları Mertens ve De-Bruyne topladı.

Mertens için bu Dünya Kupası onun milli forma altında son resitali olabilir. Bu son resitalin başlangıcında Mertens attığı gol ve topsuz oyunda orta sahanın yüküne ortak oluşuyla bizleri büyüledi.

 

 

 

Panama Dünya Kupası için sadece faul antremanı yapmış gibiydi. Maçın sonunda Panama takım olarak 18 faul ve 5 sarı kartlık performansıyla fair-play konusunda sınıfta kaldı.

Panama’da Gabriel Gomez’in yıldız basketbolcu Kyrie Irving’e benzerliği gözlerden kaçmadı.

 

 

 

Gol krallığı yarışında Kevin De-Bruyne’nin sonsuz desteğini alan Lukaku, Dünya Kupası’nda fark yaratacağını bizlere kanıtladı. Kevin De-Bruyne kaç maçta daha topu Lukaku’ya çarptırarak gol attıracak izleyip göreceğiz.

Tunus-İngiltere maçı ilk maçlar içerisinde fizik mücadelenin en yumuşak sergilendiği maç oldu. Oyun kalitesinin düşük olması faul sayılarına da yansıdı. Maçta sadece 22 faul yapıldı.

Walker’in yapmış olduğu sakarlık sonrasında VAR sistemi demokrasinin kılıcı olmaya devam etti ve Tunus’un penaltısını atlamadı. İngiltere’nin en büyük problemi hala kanat ortalarını savunamaması. Turnuva boyunca İngiltere’nin rakipleri kanat ortalarından birçok penaltı kazanabilir ve gol atabilir.

 

 

 

Trippier ve Walker’ın aynı anda formda olması Gareth Southgate en büyük sorunu. Walker 3’lü savunmanın sağında dizginleyemediği hücuma çıkma güdüsü yüzünden sürekli yerini kaybetti ve partnerlerini zor durumda bıraktı.

Tunus-İngiltere maçında oyuncular birbirleri ile mücadele ettikleri kadar Volgograd Arena’yı istila eden sineklerle de boğuşmak zorunda kaldı. Özellikle İngiliz oyuncular bu konudan baya muzdarip oldu.

Raheem Sterling’in ve Delle Alli’nin oyuna katkısı hayal kırıklığı seviyesindeydi. Buna rağmen Harry Kane, üretkenliğin sıfıra yakın olduğu bu maçta ekmeğini taştan çıkardı ve 2 gol attı. 2 golde de arka direkteki pozisyon takibi ve vuruş kalitesiyle gol krallığı yarışında ‘bende varım’ mesajını verdi.

 

Author
Published
6 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.