Türkiye-Hırvatistan Maçından Akılda Kalanlar

Tipi nedeniyle ilk çıktığı günlerde Cruyff’a benzetilen Modric, takımını taşıdığı seviye ve liderliği ile de bu benzerliği artık tam anlamıyla ortaya koyuyor. Real Marid oyununda da sahip olduğu liderlik, Hırvat takımı içinde dah ada belirgin seviyede. Orta alanın defans ve ileri uç ile olan bağlantılarında kaymalarında hep Modric’in yönlendirmeleri mevcut.

2375306_w1

 

 

 

 

Turnuva da bizim için en büyük beklenti içerisinde olduğumuz iki isimden biri olan Arda ise hem kötü geçirdiği sezonun etkisindeydi hem de kaybettiği liderlik içgüdüsünün arayışındaydı. Bir diğer yüksek beklentili oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu ise bir türlü alışkın olduğu görev ve pozisyonda kendine yer bulamayınca bir sola bir sağa bir ortaya gidip gelip arayışlar içerisine girdi.

efe-arda-turan-1465759415205

 

 

 

 

Hırvatlar zayıf rakipleriyle yaptıkları hazırlık maçları sayesinde kendilerini iyi bir şekilde saklarken belli ki bu maçlar ölçü olmaz düşüncesiyle Hırvatistan analizlerimiz çok sağlıklı yapılamamış, buna karşılık Hırvatlar özellikle Slovenya maçımızı iyi analiz edip, o karşılaşmada çıkan bütün eksi yanlarımızın üzerine oyun stratejisini kurmuş durumdaydı. (Cüneyt Kaşeler maddesi)

FC Dynamo Kyiv v GNK Dinamo Zagreb - UEFA Champions League

 

 

 

 

 

Bazı maçlar paralel evrende aslında daha farklı tamamlanmıştır. Gerçekte hak etmediğiniz bir skor almışsınızdır. Ancak Bu sefer paralel evrende skor olarak hezimete uğradık. Oyun olarak her iki evrende de oyuncu seçimi ve kurgu olarak dahi yokuz ( Ilgaz Çınar maddesi)

Soccer Euro 2016 Turkey Croatia

 

 

 

 

Yapılan değişikliklerimizin hiç biri oyuna değmedi. Volkan Şen’in oyuna girişi ileri alanda canlılık getirmezken, zaten pozisyon kaybetmeye açık olan Caner’in işi de iyice zorlaştı. Burak Yılmaz ve Emre Mor değişiklikleri de etki edemezken Hakan Çalhanoğlu bu değişikliklerle oyunda iyice kayboldu.

_89954572_tv033430025

 

 

 

 

Beklerimizin hücum çıkışlarına dayalı oyun anlayışında olan Milli Takımımız bunu yapamazken, Hırvatistan beklerini sürekli ileri çıkartıp Modric’in de ikili oyun desteğiyle kanatlarımızı hırpaladı.

2832

 

 

 

 

Oğuzhan’ın bir Atiba’ya ihtiyacı var. Orta Sahanın da Mehmet Topal’a. İnsan’ın içinden şu geçiyor. Keşke Ömer Toprak T.C. pasaportuna sahip olsaydı da Milli Takıma alınabilseydi !!!

Ozan Tufan saçını düzeltti düzeltmedi o ayrı, ancak ilk yarıda saha da bilinçli olarak bir arayış içerisinde olan tek adamdı. İkinci yarı içinse bakınız değişiklikler maddesi.

Saç demişken Perisic tamam harika bir maç çıkarttın da o saç kesim şekli ne Allah aşkına.

Perisic-hair1

 

 

 

 

Tüm bu bizim adımıza olumsuzlukların hakim olduğu karşılaşmada yine de son anda neredeyse beraberlik golünü buluyorduk. Bu derece de ilginç bir takımız.

 

 

 

 

Author
Published
7 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.