Süper Lig 18. Haftaya Dair

Var Var Var. Rahmetli Gökhan Semiz sağ olsaydı çok yüksek ihtimal “Ellere Var’da” şarkısını yeni sözleriyle hit haline getirmişti. Ona var buna yok değil mevzu. Protokolün’ün içi boşaltılmış, tam Türk işine bağlanmış, tartışmaları çözmek yerine daha da vahim hale getirmiş bir uygulama. Gerçi uygulamanın suçu ne, sorun bizde 

Beşiktaş’ın ön bölgesi ne kadar heyecan vericiyse, geniş alanda yakalandığında arka bölgesi o kadar tedirginlik verici. Beklere yardım gelmemesi, Vida’nın geniş alan sıkıntısı. Medel’in boşluk doldurmada tam yeterlilik sağlayamaması sezon boyunca takım savunmasında sıkıntı vaat ediyor

Sadık olmadan savunma yapmayı öğrenmeye çalışan Malatya’da, Sadık’ın her boşluğa koşmasının getirdiği alışkanlık ve bundan dolayı bir çok pozisyonda hamle yapması gerekenlerin yapmaması dikkatlerden kaçmadı.

Rakibinin ortaya koyamadığı futboldan dolayı belki Galatasaray ile dişe dokunur bir not çıkaramadık ama şunu en azından söyleyebiliriz ki, Tıpkı Alanya ya da Kasımpaşa maçlarında olduğu gibi, Galatasaray takımına oyun oynama ritmi verdiğinizde, tempoyu hemen buluyor ve oynadığı oyundan da inanılmaz zevk alıyor. Elzem bir durum olmadığı sürece de Ahmet Çalık ismini bir daha zor görürüz.

Diagne’siz kalan Kasımpaşa sadece son gol vuruşlarında değil, ceza alanı içerisinde top tutma konusunda da, onun vesilesiyle yaptığı ön bölgede kümelenme işini de yapabilmek kabiliyetini kaybetmiş oluyor.

Sivasspor karşısında ek bir hücum seti ile maça başlayan Sergen Yalçın skoru almayı başardı. Maçın ilk dakikasından itibaren topu döndürüp sonunda Ziya’yı tek yakalamak üzerine kurulan sistem tıkır tıkır işleyince hem haftanın en kolay sonuçlarından birini aldılar hem de Ziya’yı haftanın en kötü oyuncusu yaptılar.

Maç kazanamama stresini çok net hissettiren Fenerbahçe, iyi başladığı bir başka maçta da gerek orta sahayı gerekse de oyunu tutamamasının sıkıntısını yaşadı. 

Derinlerden bir yerden sanki sessizce bir Konyaspor geliyor. 

Author
Published
5 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.