STSL-1. Haftadan Notlar

Ligin ilk haftasında oynanan mücadelelere baktığımızda, Karabükspor kaybetmesine rağmen en organize ve dersine en iyi çalışmış takım olarak gözüktü. Osmalıspor ise Avrupa maçlarının etkisiyle  iraz yorgun gözükse de, orta alandan hücuma geçişlerde ligin en hızlı ve en tehlikeli takımı olmaya üzerine koyaraktan devam edecek gibi gözüküyor.

resized_db8f4-d88c00a9galatasaraykarabuk

 

 

 

 

Ligin ilk haftası olduğu için mi yoksa genel lig stratejisi mi ilerleyen dönemde göreceğiz ancak hakemler olabildiğince sarı kart konusunda cimri davranmaya çalıştı.

Biz yıllardan beri futbolun seyircisiz oynanamayacağını, futbolun seyirciler için oynandığını düşündük/savunduk, buna inandık. Ancak hayatta hep ilerlemek kuralı geçerlidir. Geçtiğimiz sezondan beri TFF ve futbolu yöneten diğer unsurlar futbolun aslında seyirci için değil boş tribünler için olduğunu ispat için tüm çabalarını ortaya koyuyorlar.

18091_g

 

 

 

 

Ligin ilk haftası itibariyle çok iddialı yorum yapmadan, futbolseverler gözünde küme düşme adayları da ortaya çıktı. Adanaspor-Alanyaspor-Gaziantepspor. İlerleyen haftalarda bakalım bu takımlara potansiyel adaylar eklenecek mi?

Beşiktaş bu sezon da, geçen sezon olduğu gibi oyunu forse etme çabası içerisinde olacağı belli ancak Sosa’nın olmadığı Beşiktaş bunu başka bir oyun şablonu içerisinde yapmaya çalışacak. Savunmayı daha önde tutan Beşiktaş oyunun boyunu daha kısaltıp orta saha geçişi sağlama çabası içerisinde.

5049851

 

 

 

 

Karabükspor karşılaşmasındaki Linnes performansı sonrasında Cavanda’nın ilk 11’deki yeri de sanırsak garantilenmiş oldu. Ancak asıl düşündürücü olan, Linnes nasıl oldu da bu kadar geriledi.

Başakşehir, Fenerbahçe’yi yenerek şüphesiz sükseli bir giriş yaptı. Ancak sezon başı form grafiklerinden bakarsak Başakşehir bu sene beklerinden yana bir hayli sıkıntı yaşayacak gibi duruyor.

Ligimizde oynatılan genç oyuncu sayısı 1 elin parmaklarını geçmezken, ligin ilk haftasında Doka gibi bir ismin yerine kendisine ilk 11’de yer bulup hadi çocuk bu sene senin senen olsun dedirten Cengiz, hepimiz açısından bu sezon ki umut kaynağımız olacak gibi gözüküyor.

585967778

 

 

 

 

Trabzonspor, yeni oluşan kadrosunun daha zamana ihtiyacı olduğunu gösterirken, Onazi bu konuda sıkıntı yaşamayacak tek oyuncu olarak da dikkatleri çekti. Ancak Onazi’nin yokluğunda takım içinde nasıl bir çözüm oluşabilir o bir soru işareti. Buna karşılık Kasımpaşa ise geçen seneden moral olarak çok çok geride. De Valle ve Eren gidişleri takımı bir hayli etkilemişken, Rıza Hoca’da ilk hafta itibariyle çok formda bir grafik çizemedi.

Ersun Yanal döneminden beri, bekleri ile oyunu kurma stratejisinde olan Fenerbahçe bu sezon yeni bekleriyle ( Hasan Ali artık 1. Bek ondan dolayı yeni olarak nitelendirildi) bu oyundan artık uzaklaştığından, oyunu kuracak olan oyuncu sıkıntısı, kendisine özellikle boş alan vermeyen rakipler karşısında ortaya çıkacak gibi duruyor.

Ligin 2 istikrarlı golcüsü Stancu ve Rodallega bu sezonda bıraktıkları yerden devam ederken, Oğuzhan’da attığı jeneriklik golle, geçen seneden kaldığı yerden devam eden bir başka isim olacağının işaretini verdi.

18093_g

 

 

 

 

Author
Published
8 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.