Rusya 2018-Son 16 Kolombiya-İngiltere Maçından Notlar

İngilizler bile bazen penaltı atışlarında galip gelebilir ama ecel telleri döktüren vuruşu kaçıran illa ki bir Liverpool’lu olur. (Foto’da Henderson’a dikkat)

 

 

 

Southgate ile tarihin belki de en değişik takımını yaratan İngiltere son dakikada yediği gole rağmen, oyunu tutabilme konusunda çok iyi sinyaller verdi.

Kolombiya, James olmadan ciddi bir organizasyon kaybı yaşıyor çok net

Mina iyi performans ortaya koyup üzerine goller de attıkça, Fenerbahçeli dostlar ya gelmezse diye iyice tedirgin olmaya başlıyorlar. Ancak bu turnuva, Mina’nın sadece bonservis bedeli olarak değil, oyun olarak da kendisini ispatlaması anlamını taşıdı.

 

 

 

Olduğunu varsaydığımız, FIFA’nın kartları olabildiğince cimri kullanın uyarısı olmasaydı, Kolombiya bu karşılaşmayı mümkün değil ki 11 kişi tamamlasın. Hele pimi çekilmiş bomba Sanchez’in  hakemin burnunun dibinde, hadi dibinde olmasa da VAR sisteminin kameralarının dibinde böyle bir amatörlüğe başvurması ise bambaşka bir vaka oldu.

 

 

 

İngiltere’nin en büyük kozu olan duran top organizasyonlarına, Kolombiya bütün box-out pozisyonlarına cevap vermeyi başararak kafa tuttu. ( Erke Tümer bana katılmıyor bu konuda)

Kane bu gidişle, en çok penaltı golü atarak gol krallığına oturan oyuncu olarak da tarihe geçecek.

Author
Published
5 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.