Rolland Garros 2016’da Cevap Arayan Sorular

Roland Garros 2016 başlıyor. Bizim açımızdan tarihin en güzel Grad Slam’i olacağı aşikar. Marsel İlhan’ı ile Çağla Büyükakçay’ı ile İpek Soylu’su ile bu turnuva bizim için çok özel. Bizler onların neler yapacağını merak ederken, tenis dünyası da ayrıca şu konu başlıkları altında neler olacağını merak ediyor tartışıyor.

Novak Djokovic en sonunda Fransa Açık Şampiyonu olacak mı?

Bu hafta itibariyle tenisin zirvesinde 200 hafta kalmayı başaran 5. isim olmayı başaran Djokovic şüphesiz dünyanın gelmiş geçmiş en iyilerinden birisi. Ancak bunun tartışmaya mağal vermeyecek bir noktaya ulaşması için kariyerine de bir Rolland Garros eklemek zorunda. Daha önce ki 12 Paris ziyaretinden eli boş dönen Djokovic bakalım şeytanın bacağını kırabilecek mi?

Serbia's Djokovic celebrates after winning his semi-final match against Switzerland's Federer at the Australian Open tennis tournament at Melbourne Park

 

 

 

 

 

 

Serena Willams en sonunda arka arkaya Fransa kazanabilecek mi?

Tenis tarihinin en dominant oyuncularından biri olan Serena 10 aydır bir majör turnuva kazanamıyor. Kariyerinde ki 22. Grand Slam şampiyonluğu peşinde olan ( Steffi Graf’ı yakalayacak) Serena aynı zamanda geçen sene kazandığı şampiyon ünvanını koruyarak, kendi Rolland Garros kariyerinde de bir ilke imza atmak istiyor.

GTY 147645282 S SPO TEN GSE GBR EN

 

 

 

 

 

 

Nadal Şampiyon günlerine geri dönebilecek mi?

Geçen seneyi kabus gibi geçiren NAdal 2004 yılından sonra ilk kez bir sezonu Grand Slam kazanamadan tamamlamıştı. Geçen sene Rolland Garros’da Djokovic karşısında aldığı mağlubiyet artık Nadal dönemi sona erdi söylemlerini de beraberinde getirmişti. Ancak toprak kortun kralı küllerinden yeniden doğmaya başladı. Federer’in çekilmesiyle yarı-final olası eşlemesinde bir Djokovic eşleşmesi gözüküyor ki bu da Nadal adına iyi olarak yorumlanabilir. Yarı finale kadar yolu açık gözüküyor ve formunu da arttırarak oraya kadar gelebilir.

rafael-nadal-press-conference-australian-open-2016-3

 

 

 

 

 

 

Wawrinka mı Murray mi?

Eşleşmelerin alt tablosunda muhtemel yarı finalin adı Warinka-Murray. Geçen senenin sürpriz şampiyonu Wawrinka o günden beri bir Slam ya da Masters’da final göremedi. Sezona toprak kortta da iyi başlamayan Wawrinka karşısında toprak kortta kendisini geliştiren ve 2016 sezonunda iyi bir toprak performansı ortaya koyan Madrid’de final, Monte Carlo’da yarı final yapan Murray. Cevabı Rolland Garros’da

Wawrinka_Murray

 

 

 

 

 

Geçen seneki gibi bir sürpriz çıkar mı?

Geçen yol 8 numaralı seri başı Wawrinka zafere ulaşmayı başarmıştı. Avustralya’nın sürpriz şampiyonu Kerber ya da Madison Keys gibi isimler ön plana çıkıyorlar. Özellikle Kadınlar da tablonun alt kısmından gelen isimler birbirine çok yakın olduğundan her isme hazırlıklı olmalıyız.

Noticia-140651-stan-wawrinka

 

 

Author
Published
8 sene önce
Categories
GenelTenis
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.