Rusya 2018-C Grubu 2. Maçlar Ardından Akılda Kalanlar

Danimarka futbolun tüm sporlardan nasıl beslendiğini bize gösterdi. Futbolda pick and roll oyunu yapılır mı? Evet yapılır. Takımınızda Christian Eriksen gibi bir pasör ve bitirici, Nicolai Jörgensen gibi pasör santraforunuz varsa oynarsınız. Danimarka 7.dakikada Eriksen’in attığı golde pas ver  hareket et ilkesinin futbolun temeli olduğunu hatırlattı.

Nicolai Jörgensen’in iyi pasör olduğunu ve maçta harika asist yaptığını söyledik. Jörgensen, akan oyunda kendisine hazırlanan orta-kafa-gol pozisyonlarının sadece bir tanesinde doğru pozisyonda topla buluşabildi fakat o vuruşta karavana gitti.

 

 

 

Yussuf Poulsen oynadığı iki karşılaşmada da gördüğü sarı kartlarla disiplin problemi olduğunu gözler önüne serdi. Sisto ile bu turnuvada çıkış yapması beklenen Poulsen iki maç sonunda oyun olarak sınıfta kaldı.

Avusturalya takım olarak bir strateji takımı olduğunu kanıtladı. Kalite eksikliği olmasına rağmen takım savunmasını harika yapıyorlar. Top kapma başarısı %75 olan Avusturalya, Mathew Leckie’nin savunma önderliğinde maçtan 1 puan koparmayı başardı. Mathew Leckie maç içinde 9 top kaparak Avusturalya adına bu alanda maç içi lideri oldu.

 

 

 

VAR maça gene damgasını vurdu ve haklı bir kararla Avustural’ya ya penaltı verdi. Mile Jedinak bu anların adamı olduğunu kanıtlar şekilde penaltıyı 38.dakikada gole çevirdi. Fakat asıl detay VAR pozisyonu incelerken Danimarka tekink direktörü Age Hareide bu arayı bir basketbol molası gibi değerlendirip oyuncularını yanına çağırıp taktik anlattı. Futbol VAR’la beraber molası olan bir oyuna mı döndü? Ne dersiniz?

 

 

 

Bu Dünya Kupası’nın en eğlenceli top oynayan takımı Peru olmasına rağmen henüz gol atamamaları futbolun ilginçliği olsa gerek.

Fransa, 86 Meksika’dan beri Güney Amerika temsilcilerinden gol dahi yemiyor ( En son çeyrek finaldeki Brezilya maçı)

Deschamps’ın şiddetli eleştirilere maruz kalışı, Aime Jacquet’in 98 Dünya Kupasında aldığı sert eleştirileri andırıyor. Doğru ne yaparsa yapsın, yanlışları daha yüksek ilgi çekiyor.

 

 

 

Fransa tüm ofansif gücüne ve çeşitliliğine rağmen, bu kupayı kazanacaksa savunması sayesinde kazanacak gibi duruyor.

Bunu söylemek ne kadar garip gelse de, Giroud bu takıma lazım abi, bir de söylemesi garip gelmeyeni söyleyelim; Grizman çıkmaz.

Author
Published
6 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.