Rusya 2018-B Grubu’nun Akılda Bıraktıkları

 

Turnuva başlamadan önce İspanya Milli Takım teknik direktörü Julen Lopetegui’nin görevine son verilmesi İspanya hakkında kafaları karıştırdı. Turnuva’nın favori takımlarından olan İspanya grup maçlarında Hierro’nun bütünleştiriciliğiyle ritmini buldu. Bu arada belirtelim Hierro saha içi dizilim ve taktik konusunda kendi sistemini kullandı ve kendi adına ilk önemli sınavı geçmiş oldu

 

 

 

İlk maçlar içerisinde en gollü karşılaşmanın yaşandığı grup olma özelliği taşıyor. İspanya-Portekiz maçındaki gol düellosu sonunda kazanan çıkmadı fakat CR7(Cristiano Ronaldo)’nin hat-trick’i turnuvanın ilk hat-trick’i oldu. Ronaldo mu Messi mi tartışmasını hararetlendirdi. Ufak bir hatırlatma CR7 grup maçları boyunca sadece sol ayağını kullanarak gol atamadı.

Gol krallığı yarışında iddialı olan oyunculardan Diego Costa’nın performansıda göz doldurdu. Portekiz maçında Pepe’ye yaptığı hareket ve İran maçındaki şans golü bu turnuvanın hikayesi yazılırken hatıra defterinde kendisine yer bulacak.

 

 

 

İran ve Fas’ın grubun gidişatını belirleyen takımlar oldu. Özellikle İran’ın Fas karşısında aldığı galibiyetle gruptan çıkma yarışını son maçlara taşınmasına neden oldu. Mehdi Taremi’nin Portekiz maçında son pozisyonda kaçırdığı gol grup mücadeleleri içeresinde ki en dramatik anın yaşanmasına neden oldu.

Turnuvanın fair-play’den en uzak kalan gruplarından bir tanesi oldu. Grup karşılaşmaları boyunca hakemler 21 sarı kart çıkardı (Fas-İspanya maçında 6 sarı kart çıktı. Tamamı Fas’lı oyunculara) ve 177 kez faul düdüğü ile oyunlar durduruldu.

Author
Published
6 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.