Rusya 2018-A Grubu İlk Maçlar Ardından Akılda Kalanlar

Top toplayıcılıkla cinsiyetin hiç bir alakası yoktur.

 

 

 

Ayağına mahir forvet yetiştiremiyorsan pas veren hava topu hakimiyetine sahip uzun boylu forvet turnuvada seni taşır. Artem Dyzuba oyuna girdikten sonra Rusya kanat ortaları ve merkezden hücum etme konusunda seviye atladı.

 

 

 

Rafa Benitez’in yıldız üreten değil yıldız tamamlayan parçaları bulmakta ne kadar maharetli olduğunu Rusya-Suudi Arabistan maçında bir kez daha gördük. Denis Cheryshev,Benitez’in Real Madrid’e büyük umutlarla transfer ettiği fakat Real Madrid seviyesinde gelişim sağlamakta zorlanan bir oyuncu olarak hayal kırıklığı yarattı. Villarreal’deki rolü ve bu maçta ki rolünü düşününce Cheryshev ve benzeri (Luis Garcia, Francisco Rufete, Kily González) oyuncuları endüstriyel futbol piyasasına sunmakta başarısını hatırlattı.

Rusya-Suudi Arabistan maçının açılış maçı olması sebebiyle Aleksandr Golovin’in 2 asisti 1 gollük resitali tüm Dünya tarafından seyredildi. Performans’ın rakibin gücü ile kıyaslandığında yanıltıcı olabilir fakat Dünya Kupası’nın en büyük özelliklerinden biri takip altında olan yıldız adaylarının transfer piyasasında ki değerini arttırmasıdır. Golovin’i transfer etmek isteyen takımlar bu maç sonrasında CSKA’nın kapısını daha tatmin edici rakamlarla çalmak zorunda.

 

 

 

Dünya kupası öncesinde İspanya Futbol federasyonu ile anlaşma yapan Suudi Arabistan’ın İspanya’ya gelişim için kiralanan 9 oyuncudan turnuvanın ilk maçında katkı alamadığını gördük. Fakat bu atılımından dolayı Suudi Arabistan’ın futbol aklını yönetenlerine futbolun ARGE’sine kafa patlatmalarından bir kez daha saygı duyduk.

Sergey Ignashevich’in oyuna olan sevgisini görmemizi sağladı. Rakip ayırt etmeden aynı disiplinini koruması ve milli formaya olan saygısı ders olarak okutulmalı.

Verdiği keyfi tartışmaya açık bir açılış konseri veren Robbie Williams yaşlandıkça Morissey’e benzemiş

 

 

 

Kupa tarihinde ilk kez oyuna sonradan giren iki isim birden gol bulmayı başardı.

Rusya’nın elde ettiği galibiyetle, Dünya Kupası tarihinde ev sahiplerinin ilk karşılaşmalarını kaybetmeme serisi de devam etmiş oldu.

Dünyanın en sıra dışı iki forvetine de sahip olsanız, o topu ceza alanı bölgesine getirmezseniz olmuyor arkadaş.

 

 

 

Canımız ciğerimiz Tabarez bi serbest bırak şu takımı bırak gol atsın. Gol attıktan sonra her şekilde kazanır ki sebebi bir alt madde

Atletico boşu boşuna bu sezon ligde sadece 22 gol yemedi

 

 

 

El Shenaway’nin performansına bakarsak, El-Hadary kaleyi biraz zor görür gibi.

Futbol değişti, dünya değişti, Çelik değişti, Mediata DJ oldu, Cüneyt Kaşeler değişti          ( ama hala kral adam o ayrı) Cuper hocam bir de sen değiş. Bırak artık şu defansif anlayışı. Olmuyor.  Uruguay sonlara doğru arkayı bu kadar açmaya başlamışken değerlendirmen lazımdı

Rusya vasat bir takım, ancak Mısır’da Muhammed Salah olmadan daha vasat bir takım.

 

 

 

Top toplayıcılıkla, cinsiyetin hiç bir alakası yoktur. ( Bilerek iki kere yazılmıştır)

 

Author
Published
6 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.