Polonya-Portekiz Maçından Aklımızda Kalanlar

Polonya, bu gibi karşılaşmalarda erken gol bulmanın dezavantajını yaşadı. Zaman zaman topla oynamayı başarsa, hızlı çıkışlar yakalasa da, erken gelen gol Polonya’nın da maç stratejisini değiştirmesine sebep oldu.

robert-lewandowski-poland-v-portugal-euro-2016_3493087

 

 

 

 

Hiç bir oynadığı maçı 90 dakikalık süre içerisinde kazanamayan Portekiz, Avrupa Futbol Şampiyonası tarihini farklı bir açıdan yazmaya çalışıyor. ( 2000 senesinde Lance Armstrong sadece 1 etabı kazanarak Fransa Bisiklet Turunu kazanmıştı).

becks251,0

 

 

 

 

 

Takımı yarı finale çıkmış olsa dahi, bu şampiyona henüz, hala, Ronaldo’nun şampiyonası olamadı. Portekiz takımında Nani’sinden, Quaresma’sına, Sanches’ine çok daha farklı isimler ön plana çıkıp takımı sırtladı.

euro-2016-da-golunu-atti-devleri-pesine-takti-8535257_o

 

 

 

 

Renato Sanches demişken, bu site de hiç bir oyuncu için ayrı ayrı yazılmış 2 yazı bulunmuyor. Chealse taraftarı nasıl dört gözle Conte’yi bekliyorsa, Bayern taraftarı da Sanches’i bekliyor.

477489-renato-sanches

 

 

 

 

Polonya takımı topla oynadığı zamanlarda da, hızlı çıkışlarında da skoru tekrar lehine çevirebilecek anları yakaladı ya da yakalar gibi oldu. Turnuvanın başından beri dkkatleri yakalayan ileri uçta ki bir birinden kopuk oyun görüntüsü onların bu maçta sonunu hazırladı.

lewandowski-celebrates-poland-portugal-euro-2016_1mgo0yjknnhrs1g5qp30n256rf

 

 

 

 

Herkes Lewandowski’den bekliyordu belki ama Polonya adına bu maçın da turnuvanın da en dikkat çeken ismi Krychowiak oldu. Savunmada da Kamil Glik, Polonya’nın takım organizasyonun da kilit isimlerden oldu.

Glik-Poland

 

 

 

 

Artık başta İspanya olmak üzere büyük bir kısım bir Bale-Ronaldo yarı finalinin hayalini kurmaya başladı.

 

Portekiz Avrupa Futbol Şampiyonası tarihinde 6. kez uzatmalar oynadı. Onlar için artık bu konunun uzmanlarından diyebiliriz. Şimdiden Yarı Final maçı uzatmalara gider dersek riski büyük bir bahis olmaz di mi ? ( Hollanda 7 uzatma ile bu kulvarda lider)

Author
Published
8 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.