Bayern Münih’in Yeni Transferi Renato Sanches

2016-2017 transfer sezonuna şimdiden fırtına gibi giren Bayern Münih, Hummels’in ardından Benfica’nın 18 yaşındaki yıldızı Renato Sanches’i renklerine bağlayarak Manu’ya büyük bir transfer çalımı atmaya başardı. Benfica’nın özellikle ikinci devredeki yükselişinin kilit ismi olan Sanches’i kısaca bir tanıtalım istedik.

18 yaşında çok fit bir görüntü de olan Sanches özellikle uzaktan şutlarıyla rakip kale üzerinde tehdit teşkil etmekte. Oyundan çok zor düşen Sanches, bu sezon birden fazla mücadelede son dakika golleriyle de dikkat çekti.

Renato-Sanches-Benfica

 

 

 

 

 

Toplara müdahalede seyirciyi coşturmaya da özen gösteren Sanches özellikle boş topa karşı olan ısrarlı takibiyle de dikkatleri çekiyor.ng5271627

 

 

 

 

 

 

Güçlü fiziği ve gücüyle orta sahalardaki defansif rakipleri karşısında üstün görüntü ortaya koyan Sanches, oyunun hücum yönünü hem hücum geçişleri bazında hem de şutlarıyla renklendiriyor. Kariyerinin ilk golünü de 35 metreden akıllara zarar bir şutla Academica ağlarına göndermişti.

Şut yeteneğinin yanında dripling becerisi ile de dikkatleri çeken Sanches’in belki de en büyük handikabı yüksek pas yüzdesine rağmen acele kararlarla verilmiş pas tercihleri.

Box to Box oyunu genç yaşına rağmen üst seviyede ortaya koymayı başaran Sanches kendi ceza alanı önünde rakipten top çalma konusunda en dikkat çeken isimlerden birisi oldu sezon boyunca.

Sanches giderken takımına da bir hayli iyi para kazandırdı. Sözleşmedeki her madde gerçekleşirse Benfica totalde 63 milyon poundluk bir meblağı cebine koymuş.

Benfica Akademi seçmelerinde 15 dakika da alınmasına karar verilen Sanches, Manu tarafından 24 kez izlenirken, Bayern Münih tarafından 2 kez seyredildiği anda transfer önceliğine alındı.

Benfica kendisini Aguias da Musgueira takımından 25 futbol topu karşılığında aldı.

Rummenigge transferinin ardından kendisini şu kelimelerle tanımladı “Onu bir süredir izliyoruz, onu isteyen diğer büyük takımlar arasından sıyrılmamız güzel oldu. Renato dinamik, müdahalelerde güçlü ve teknik olarak üst düzey bir oyuncu. Ekibimize çok büyük bir artısı olacak.

CiFmBDAWwAABCiE.jpg-small

 

 

 

Author
Published
8 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.