Alanyaspor-Gaziantespor Maçından Notlar

SON KORİDOR AÇICI: WAGNER LOVE

Müsabakanın genel görünümünü özetlemek gerekir ise; Wagner Love ne zaman oynamak ister ise , o zaman diliminde Alanyaspor’a bir haller oluyor, ki burada subliminal sponsor ürün yerleştirme bulunmakta, ve oyun olumlu anlamda Alanyaspor lehine dönüyor. Alanyaspor – Trabzonspor maçının 2.yarısı da verilebilecek en iyi örnek olarak elimizde bulunmakta.

  • Alanyaspor’un futbol ve transfer aklını sorgulamak lazım. İsim olarak orta seviye üstü ama tamamlayıcı rolünden bu kadar uzak oyuncu grubunu bir araya getirmek için ciddi mesai harcamak gerek. Misal; sağ bek Gassama Lorient , sol bek N’Sakala Anderlecht’ten , ki Fransa’da Troyes takımından yetişme, lakin oyuncular burada sudan çıkmış balık misali performans gösteriyorlar, çünkü stoperler ve ön oyuncuları ile iletişimleri jetonlu telefon zamanı yapılan görüşmeler kadar kısıtlı ve kötü.
  • Her 2 45 dakikada, iki takım da çan eğrisi misali performans gösterdi. Gaziantepspor , kademeli olarak Alanyaspor’un boyunu maç içerisinde 55-60 metreye kadar çıkardı. Love , hareket alanı bulamayınca koridor açamadı ve Emre Akbaba’nın etkinliği de azalmış oldu. 3 kez yakaladıkları hücum geçişlerini en fazla 3 kişi ile yapmalarının ve orta saha oyuncularının olaya müdahil olamamasının temelinde de bu sorun vardı
  • İlk yarının kırılma anı skor Gaziantep lehine 1-2 iken gerçekleşti. Larsson, Gassaman/N’Sakala ortaklaşa hatasında topu önünde buldu ama pas opsiyonu Kangwa yerine şutu tercih edince kaleci Zlamal’a takıldı. Bu hücum doğru değerlendirilmiş olsa, Hüseyin Kalpar’ın kamikaze kıyafeti ile çıktığı 2.yarı bir anlam ifade etmeyebilirdi.
  • Peki 2.yarı ne değişti. Ayite ve Gueerier’in oyuna girmesi ile Wagner Love da futbol aklını sahaya koymaya karar verdi ve Gaziantepspor savunmasını tam anlamı ile paralize etti. Emre ile Ayite arasında müthiş pas bağlantısı oyunları yaparak mükemmel koridorlar açtı ve skora Emre Akbaba kadar katkı yaptı. Emre Akbaba zaten bilindik performansını Love sayesinde daha da ışıltılı bir hale getirdi

aytemiz-alanyaspor-gaziantepspor-canli-7934913

 

 

 

  • Sevgili İlker duralı Alanyaspor’un 4.golünden sonra yapılan santra vuruşundaki Larsson zekasına dikkat çekti. Santa vuruşu ile Larsson o kadar mükemmel hareketlendi ki, 5 saniye içinde takımına penaltı kazandırdı.
  • Gaziantepsor bilindik oyununu oynamaya çalıştı ama Kolar ve Ghilas tam da bu maç için gerekli oyuncular idi. İsmail Kartal 2.yarı Hüseyin Kalpar’ın Pealr Harbour çıkarmasına 55.dakikada cevap verdi lakin Putsila yerine şut ve pas tehdidi olan Kolar oyuna dahil olsaydı durum Gaziantepspor lehine değişebilirdi.
  • Son not: Alan savunması bu topraklarda ikinci bir emre kadar yasaklanmalı. Maçtak, duran top pozisyonlarını izleyin, meramım daha net ortaya çıkacaktır
Author
Published
8 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.