Süperlig 32. hafta notları

Bursaspor, düşüşü geçtiğimiz haftalarda başlayan Antalyaspor’un durağanlığını iyi değerlendirdi. Sezon başından beri gol konusunda büyük sıkıntı yaşayan ve bunun neticesinde aldığı bol beraberliklerle potaya giren Bursaspor, bu maçta da sıkıntısından kurtulamamış olsa da bulduğu gol ile umutlarını canlı tutmayı başardı. Göz Göz ise evindeki avantajı değerlendirme konusunda yine yetersiz kaldığı karşılaşmada 1 puanla yetinirken, bu ikilinin bu hafta yapacağı maça bağlandı her şey. İkisi de yeterli değil, ikisinin de kazanacak takati yok gibi. Bir parantezde Umut NAyir’e açalım. Böyle gergin bir maçta, kritik bir dönemde o topun kendisinden çıktığını dile getirmek her baba yiğidin harcı değildir. Ki harcı olmadığını Aytaç’ın neredeyse dövecek seviyeye gelen ve Ertuğrul’un tepkilerinden de anlayabiliyoruz.

Beklentilerin çok üstünde bir sezon yaşayan Trabzonspor, 3.’lük umutlarını canlı tutacağı bir karşılaşmaya çıkmıştı Konyaspor karşısında. Son birkaç haftadır klasik futbolundan uzakta bir performans ortaya koyan Konyaspor, bu maçta da aynı görüntüdeydi. Göreceli daha fazla atağı düşünmeye çalışırken defansif zaafları daha ön plana çıkan Konyaspor bu sorununu gelecek sezona çözerse seneye beklenenin aksine bir seviyeye gelebilir.

Bu sitede bireysel hakem performanslarından hiç dem vurmadık, vurmayı da düşünmüyoruz. Hakemler, türk Futbol’unun hemen her yapısı gibi vasat, ve her zaman en çok korktuklarından yana düdük çalarlar bu yüzden de sezon içinde çok sık dalgalanmalar yaşarlar. Oysa Rize-Galatasaray maçında futbol adına konuşulacak çok güzel konular vardı. Vedat Muriç’in Luyindama’nın savunmasından kaçmak için yaptıkları, Galatasaray’ın, Rize’nin baskısını kırmak için orta alanda yaptığı pas trafiği ve bu trafiğe Azubike’nin ortaya koyduğu akıl dolu tavır. vs vs maalesef bunları konuşmak ilgi çekmeyeceğinden havada kalacaklar. Ve Emre Akbaba, geçen senenin ilk haftasından beri dilimden düşmeyen çocuk. Eminim ki çok daha güçlü bir şekilde geleceksin. Asla vazgeçme, yılma. Seni yeniden sahalarda göreceğimiz günü bekliyoruz.

Fenerbahçe artık matematik olarak garantilediğine göre, acaba baskısız ortamda Ersun Hoca gençlere son iki maçta fırsat verecek mi?

Beşiktaş açısından ligin artık rafa kalktığı tribün tepkisinden anlaşıldı. 2.’ilk mücadelesinden ziyade Fikret Arman’a protesto konusuna odaklanmayı tercih eden Beşiktaş taraftarı bu konuda da zaman zaman ayrıştı. Sahadaki oyun tüm bunların gölgesinde kalırken, Beşiktaşın savunmanın arasına sarkma stratejisi de çoğu kez işe yarar gözüktü. Ancak Beşiktaş savunması hala tedirginlik vermeye de devam etti. Beşiktaş tribünlerinin Sergen Yalçın’a gösterdiği ilgi alaka ise gelecek sezon için teknik adam tartışmalarını taraftar gözünde kapattı. Top artık yönetimde

Author
Published
4 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.