Serie A’da 19/20 sezon değerlendirmesi-2

Sassuolo

Sezona takımın en önemli 2 oyuncusu Sensi ve Merih’i kaybederek başlayan Sassuolo, Locatelli’nin bonservisini Milan’dan aldı. Bununla beraber Obiang, Caputo gibi tecrübeli oyuncuların yanına Mert Müldür, Toljan, Gravillon gibi genç oyuncular takıma katıldı. 

Udinese

Geçen seneki yanlışa düşmeyip takımı ligde tutan Igor Tudor ile yola devam eden Udinese, bu transfer döneminde özellikle defansını güçlendirmeye çalıştı. Orta sahada Jakub Jankto’yu kaybetmesine rağmen Mandrogora, Seko Fofana, De Paul ve Pazella gibi genç oyuncularıyla birlikte bu bölgede ligin en iyi takımlarından birisi. Tudor’a sabredilmesi durumunda ligde düşme mücadelesi yapacaklarını düşünmüyorum. 

SPAL

2 senedir ligde kalma mücadelesinde başarılı bir performans gösteren Spal, bu sene korkulu rüya görmek istemeyeceği sezona başlıyor. Petagna’nın bonservisini aldılar ama takımın yıldızlarında Manuel Lazzari’yi Lazio’ya kaptırdılar. Mohamed Fares, Valoti, Murgia ve Di Francesco takıma katkı sağlayacağını düşündüğüm yeni sezon transferleri olarak göze çarpıyor. 

Parma

Takımından Stulac ve Di Gaudio harici önemli bir oyuncu kaybetmeyen Parma, transfer döneminde geçen sezon takımın yıldızı Roberto İnglese’yi yine kiralık olarak takımda tutabildiler. Bunun yanında Hernani, Burgman, Sprocati ve Adorante takıma güç katacak transferler oldu. Yeni sezonda yine ligde kalabileceğini düşündüğüm Parma, üst sıraları zorlamak için elinden geleni yapacaktır. 

Cagliari

Geçen sezon takımın yıldızı Nicolo Barella’yı İnter’e gönderen Cagliari, transfer döneminde takıma katkı sağlayacağını düşündüğüm oyuncuları kattı. Marko Rog, Nainggolan, Luca Pellegrini, Cerri, Nahitan Nandez gibi oyuncuları yaklaşık 30m Euro bedelle transfer ettiler. Düşme korkusu yaşayacaklarını düşünmüyorum. Parma gibi üst sıraları zorlayacak bir oyun yapısı ile sezonda ne oyun oynayacağını merak ettiğim takımların başında geliyor. 

Fiorentina

Geçen sene paralel evrende küme düşen Fiorentina, yeni sezona takımı yenileyerek hazırlanıyor. Pulgar, Badelj, KV Boateng ve Lirola’nın yanında Terzic gibi genç oyucuları da transfer etti. Vitor Hugo, Veretout, Saponara ve Lafont gibi oyuncular takımdan ayrıldı ama bu ayrılıkları arayacaklarını düşünmüyorum. Takımda tek zayıf halkayı Montella olarak görüyorum. Yine sezonu orta sıralarda bitireceklerini düşünüyor ve Avrupa mücadelesini zorlayacaklarını bekliyorum.

Genoa

Paralel evrende küme düşen bir başka takım da Genoa idi. Sezona Aurelio Andreazzoli ile başlayacak Genoa, takımı tamamen yeniledi. Favalli, Sinan Gümüş, Saponara, Schöne, Sandro, Sturaro, Pajac, Zapata, Radu ve Barreca yeni sezonda öne çıkan transferler. Geçen seneki hatalara düşmezlerse küme düşme korkusu yapacaklarını düşünmüyorum. 

Brescia

Serie B’de şampiyon olup lige çıkan Brescia, Mario Balotelli’yi kadrosuna katarak son dönemin en flash transferine imza attı. Takımda geleceğin en önemli oyuncusu Sandro Tonali’yi barındıran Brescia takıma daha çok potansiyelli oyuncuları kattı. Bu sezon için Brescia’nın küme düşmeme mücadelesi vereceğini düşünüyorum. 

Lecce

Serie B ikincisi olarak uzun yıllar sonra lige çıkan Lecce, Farias ve Gabriel gibi tecrübeli oyuncuları takıma kattı. Yaz boyu takıma 10 futbolcu ekleyerek ligde kalmayı amaçlayan Lecce’nin mücadelesini zevkle izleyeceğim.

Verona

Kentin diğer takımı Chievo’nun küme düştüğü sene tekrar Serie A’ya çıkan Verona, kenti uzun yıllar sonra tek başına temsil edecek. 12 oyuncu transferi ile ligde en fazla transfer yapan takım olan Verona, küme düşmemek için var gücüyle mücadele edecek. 

Published
5 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.