Rusya 2018-F Grubu’nun Akılda Bıraktıkları

Meksika, Almanya karşısında aldığı galibiyetle gurubun dengelerini alt üst etti. Meksika Layun, Vela, Lozano ve  Chicharito süratli hücum hattıyla Almanya’nın Hummels-Boateng’li savunmasına zor anlar yaşattı ve son şampiyonu ilk maçında bozguna uğrattı.

 

 

 

İsveç’in turnuva öncesinde teknik direktör Jan Anderson’un Zlatan’ı kadroya çağırmaması bir tartışma yarattı. Berg’in grup maçlarında ki bitiricilik performansı tatmin edici olmamasına rağmen İsveç takım olma disiplini sayesinde G.Kore ve Meksika galibiyetleri ile gruptan çıkmayı başardı.

 

 

 

Lanet Almanya’nın elenmesiyle devam etti. Dünya Kupaları tarihinde son yıllarda mağlubiyetle başlaması ve grup aşamasını geçemeden turnuvaya veda etmesi alışılagelmiş bir durum haline geldi. Almanya’nın ilk maçta Meksika’ya yenilmesi, İsveç karşısında son dakikada Kross’la bulduğu free kick golü ile maçı zor kazanması ve son maçta hedefsiz G.Kore’ye yenilmesi. Almanya adına lanetin hikayeleştirilmiş hali.

 

 

 

Löw’ün 23 kişilik geniş kadroda Pep Guardiola’nın prensi Leroy Sane’yi dışarıda bırakması bir tartışma konusu oldu. İlkay ve Mesut’un siyasi olarak dövülmesi bir diğer saha dışı gündemiydi. Löw tulum çıkararak geldiği eleme gruplarında yenilgiyi geriden gelmeyi unutmuş olacak ki Dünya Kupası’nda bunu hatırladıklarında çoktan elenmişlerdi

Dünya Kupası’nın en dramatik galibiyetini alan takım Güney Kore oldu. Grubun ikinci maçında turnuvadan elenmesi kesinleşen G.Kore, Almanya karşılaşmasında aldığı 2-0’lık galibiyetle, 2 maçın ardından dökülen tüm göz yaşlarını unutturdu.

Author
Published
5 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.