Rusya 2018-B Grubu 2. Maçlar ArdındanAkılda Kalanlar

B grubundan elenen ilk takım olmasına rağmen, Fas takımının oyunuyla bunu hak ettiğini söylemek güç. Portekiz karşısında da enerjilerinin yettiği kadar galibiyet için oyunu forse etmeye çabaladılar.

 

 

 

Milli forma altında 85. golünü atan Ronaldo böylelikle Milli maçlarda en fazla gol atan Avrupalı oyuncu ünvanını da Puşkaş’ın elinden almış oldu.  ( Tüm zamanlar rekoru hatırlatalım Ali Dai 109 gol)

 

 

 

Gittikçe Ronaldo odaklı bir takım haline gelmeye başlayan Portekiz takımında başka bir oyuncu artık şut atmayı bile aklından geçirmiyor.

VAR sistemi Afrika takımlarının, Avrupalı rakipleri ile yaptıkları karşılaşmada uzaktan sadece hoş bir seda idir.

Yaş ortalaması yüksek Portekiz savunmasında, tempolu oyun karşısında Pepe’mi yoksa Fonte mi afallar diye düşünürken bizler, savunmanın daha genç ismi Guerriero sorun yaşayan isim oldu. Eski dostlardan Amrabat’ın performansı Portekizli savunmacı ilerleyen dönemde yedek kulübesine dahi gönderebilir.

 

 

 

İran, Dünya Kupası elemelerinde ( konsantrasyon eksiliği ile çıktığı Suriye maçı hariç) az gol yemesinin zayıf rakipler değil, iyi savunma disiplininin sayesinde olduğunu ilk iki maçta ispat etmiş oldu.

Kontrollü futbol, alan daraltma, bloklar arası boşluk bırakmama gibi kavramları modern futbol içine sokup gelişimine katkıda bulunan Avrupa Futbol’u. Şimdi de yarattığı canavarı alt etmenin yollarını bulmaya çabalıyor.

İspanya en sıkıntı yaşadığı karşılaşmada dahi oyun içinde çözüm üretme başarısını gösterebiliyor. Turnuva öncesi favori gösterilen takımlar arasında, Hierro’nun zaman zaman sürpriz hamlelerinin kattığı ekstra güzelliklerle de, oyun olarak hala en tatmin edeni Boğalar

 

 

 

İran’ın iptal edilen golünün sevinci esnasında fenalaşan bir takım personeli nefes alamama sıkıntısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Futbol bir kez daha gücünü gösterdi ve 37 yıl aradan sonra ilk kez kadın futbol severler Azadi stadyumuna girerek kurulan dev ekranda İran-Portekiz karşılaşmasını takip etti. İranlı kadınların attığı bu golü turnuvalar tarihinde hiç bir takımın çıkarmaya gücü yetmeyecektir. Bu güzel hikayeden yola çıkarak şu filmi de izlemenizi tavsiye ederiz

https://www.imdb.com/title/tt0499537/

Author
Published
5 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.