Rusya 2018-C Grubu İlk Maçlar Ardından Akılda Kalanlar

Futbol teknolojisi ilk Fransızlar nasiplensin diye geliştirilmiş bir olgudur. 2014 Brezilya’da, Benzema’nın Honduras maçında attığı gol, Goal Line-Technology ile verilmiş ilk gol kararı olurken, bu kez de, yine Dünya Kupası tarihindeki ilk VAR kararı da Fransa Milli Takımına nasip oldu.

 

 

 

Avustralya buraya tatile gelmemiş. Turnuvanın “ben dahil” birçok kişi tarafından en zayıf takımlarından biri olarak kabul edilen Kangurular, bir kez daha doğru takım savunması ile rakibiniz kim olursa olsun oyuna ortak olabileceğinizi göstermiş oldu.

Favori takımlar, rakiplerine önde baskıyı kestikleri anda oyunun dengelenmesi kaçınılmaz oluyor. Maçın hemen başında oyunu 3. bölgeye itmeye çalışan Fransa, bundan vazgeçtiği anda Avustralya’nın cesur oyununu karşısında buldu.

Didier, Milli Takım’ın yeni Thuram’ını buldu. Milli Takım pozisyonu ile klüp takımı pozisyonu farklı olan Thuram gibi Pavard’da belli ki klüp takım mevkisinin aksine Fransa’da sol bek olarak kullanılmaya devam edecek. Sonuçta çocuk saf yetenek.  Tayfun Korkut yönetiminde kendini nu sezon daha da geliştiren bu çocuk, turnuvada iz bırakanlar listesine girmeye hazırlanıyor.

 

 

 

Deschamps’ın ileri bölgede oyuncuları bu sefer yerlerinde oynatmış gibi gözükmesi güzel ama bu takımı bu kadar tutmamalısınız. Bir türlü Avustralya takımının savunmasında oluşan pencerelere giremeyen Fransız oyuncular, kendilerini inkar edercesine statikleştikleri anda üretkenlikleri iyice dibe vurdu.

 

 

 

Tarihte, hipster sakallın en az yakıştığı adam Jedinak olabilir 🙂

 

 

 

Avustralya her türlü takdir edilesi oyun disipliniyle beraber Aaron Mooy’un oyun liderliğini daha verimli kullanamadığı takdirde turnuvaya hiç bir iz bırakamadan veda edecek gibi duruyor.

Görüntü odur ki Danimarka ve Peru’dan biri  daha gruplardan turnuvaya veda edecek ve bu kesinlikle futbolun kaybettiği bir an olacak.

Genel anlamıyla değişmeyen bir kural oluştu artık; Güney Amerika takımlarının ez canlılığına, sürekli hızlı paslarla oynama oynama sevdasına karşı Avrupa futbolunun sabırı ve taktik disiplini galip gelir.

Kurttan asla kuzu çıkmaz

 

 

 

Eriksen etkisiz gözüktüğü maçta bile, bir saniyeliğine de olsa boş bırakılmaması gerektiğini yaptığı asist ile bize hatırlattı.

Peru çok güzel takım ve geçen  turnuvalara renk katan Şili’nin boşluğunu dolduracağını zaten biliyorduk. Ama kesinlikle Guerrero ile daha da güzel bir takım

 

Author
Published
6 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.