Süper Lig 21. Haftaya Dair

Pep Karaman geldiğinden beri kaybetmeyen Kayserispor, vasati gözüken kadrosuna rağmen, hocanın taktisyen yeteneği sayesinde yükselmeye devam ediyor. Fenerbahçe’nin etkili sağ kanadına Kucher hamlesi, oyun başından itibaren doğru bir stratejik hamle olarak gözüktü. 

Fenerbahçe yeni transferlerinden sonra daha çok iç saha takımı olacak gibi bir hava vermeye başladı. Sezon başından beri göze batan orta sahanın yumuşak , sertlik yaratamayan ve sertliğe cevap veremeyen yapıda olması,  sezonun geri kalan kısmındaki en büyük sıkıntılardan biri olacak gibi. 

Kafasını tamamen işine verdiğinde, Fırat Aydınus aktif hakemler içerisinde Türkiye’nin en iyisi olduğunu ispat eden bir performans ortaya koydu Göztepe – Alanya mücadelesinde.

Hazır o maçtan bahsediyorken, öğlen vakti, dolu tribünler, sadece oyun oynamak isteyen iki teknik adam ve sahaya sürdükleri oyuncular, ve tüm bu güzelliğin sürmesini isteyen bir hakem. Bu haftanın tüm tartışmalardan uzak en keyifli mücadelesini izledik İzmir’de.

Beşiktaş, yine ön bölgesinin gücüyle dikkatleri çekerken, 100% olmasa bile bu maçta savunma kurgusu daha bir güven veren yapıya doğru yönelmiş gibiydi. 

2 senedir son stresli eşiği aşamadığı için şampiyonluğu kaptıran Başakşehir, bu senede aynı sendroma girmiş gözüküyor. Sezon başından beri pragmatist oyunundan dolayı  elindeki 3 puanı veren ekip, bu hafta da sahip olduğu gereksiz gerginlikle birlikte, rakibin hissettire hissettire attığı gole de önlem alamadı.

Aykut Kocaman, Aykut Kocaman oyununda azıcık da olsa uzaklaşamadığından, Konyaspor iki haftada 4 puan kaybederek aslında çok rahat yükselebileceği zirveden uzaklaştı. 

Gelelim malum maça. Var Mar Hakem vs o kadar çok yazıldı yazılacak ki biz buna çok girmeyelim. Sadece şunu bir kez daha ekleyelim sorun “VAR”’da değil, sorun Türk Futbolunda. İlk 30-35 dakika inanılmaz tempo ve baskı yapan Galatasaray, Diagne’yi Kasımpaşa’da oynadığından daha farklı görevlerle donatan Fatih Terim, o kadar eksiğe ve ilk yarıda yediği moral bozucu ve yıpratıcı baskıya rağmen ayakta kalan ve ikinci yarıda oyun olarak da reaksiyon verebilen Trabzonspor’un çocukları, istese- daha önce meslektaşlarının sık sık yaptığı gibi – ortalığı ayağa kaldırabilecekken, hakeme bağırıp çağırabilecekken, hatayı da skoru da oyunu da gören, böyle bir maçın ardından tüm sakinliği ile yapıcı konuşmaya çalışan, ortamı germeyen, oyunun hakkını vermeye çalışan Ünal Karaman. Ve maalesef tüm bunları konuşabilecekken, vasat hakemler ve onların varlığından beslenen-var olabilen Türk Futbol dinamikleri P.S. Özellikle radyoda az dil dökmedik. Bu belhanda mevcut kadro içerisinde Fatih Hoca için en vazgeçilmez adam.

Artık şu “Fuck Off” kırmızı mı değil mi MHK bir açıklama yapsın, ancak karar ne olursa olsun o kelimenin direkt Türkçe karşılığı olan  -bir Mavi Sakal şarkısında da dendiği gibi- “Çektir Git”’de aynı  muameleyi görsün


Author
Published
5 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.