Spor Ve Sinema-1

Sporu çok sevmemizin sebeplerinden biri de içinde barındırdığı hikayeler, yaşanmışlık duygularıdır. Sitemizde zaman zaman sizlere içinden spor geçen, merkezi direkt spor olan, ya da hikayenin direkt kendisi bir spor ya da sporcu olan filmlerden bahsetmeye çalışacağız. İlk bölümümüzde 5 ayrı gerçek hayat hikayesini sizlerle paylaşmak istedik. Tanıtması bizden, izleyip fikrinizi bizimle paylaşması sizden. İyi Seyirler

Kid Kulafu

Manny Pacquiao, bir ulusun büyük umudu, bir boks efsanesi olmadan önce ekonomik anlamda günü gününe yaşamak zorunda olan birisiydi. Onun hayatının değiştiği an ise boks sporuna karşı olan yeteneğini keşfettiği andı. Onu Filipinlerin dağlarından, Manila’nın sokaklarına getiren bu seyahat kritik riskli dönemleri de içerdi. Ülkesi, ailesi, kendisi için Şampiyon olmak istiyorsa hayatında ki her şeyi riske etmeliydi. Filmin adı ise, çocukken topladığı Kulafu markalı Şarap Şişelerinden gelmekte.

2798B2E100000578-0-image-m-104_1429103589870

 

 

 

 

 

 

 

 

United Passions

Tüm dünyada futbol severlerin 4 gözle beklediği en büyük organizasyon şüphesiz ki Dünya Kupası. İşte bu biraz da FIFA propagandası kokan film Jules Rime’den başlayarak Dünya Kupasının ilk adımlardan nasıl dünyada ki en büyük spor organizasyonu haline geldiğini anlatan zaman zaman amacından dolayı rahatsız eden zaman zaman tüm zamanların en kötü filmi seçilse mi acaba dedirten ama yine de futbolun hatırına izlenesi bir film.

United-Passions-1

 

 

 

 

 

 

The Gabby Douglas Story

Olimpiyatlar da yaklaşmaya başlamışken, Londra Oyunlarının efsanelerinden biri adına yapılan bu biyografik belgesel film kaçırılmamalı. İyi de Gaby Douglas kim diyenlere ufak bir özet de geçelim; 2012 Olimpiyatlarında Jimnastik dalında Amerika’yı temsil eden Douglas, Bireysel All-around(Tüm aletler) dalında altın madalyayı alırken, bunu olimpiyat tarihinde başaran ilk siyahi isim oluyordu.

gabby-douglas

 

 

 

 

 

 

Stop At Nothing: The Lance Armstrong Story

Dünyadaki tüm sporseverlerin belki de yaşadığı en büyük hüsranın müsebbibi Lance Armstrong’un tarihin en büyük düzenbazlığını gerçekleştirirken onun çevresinde olanların yaşadıkları ve maruz kaldıkları üzerine kendi ağızlarından da paylaşımlarının olduğu, Armstrong’un neler yaptığının detaylı anlatımını içeren güzel bir belgesel.

51h7x_CGIBn_L_SY300

 

 

 

 

 

 

 

 

The Flying Scotsman

Bugünkü yazımızın son filmi. Bir başka gerçek hikaye ancak tam anlamıyla nevi şahsına münhasır bir hikaye. Farklı bir karakter olan İskoç bisikletçi Graeme Obree’nin gerçek hayat hikayesi. Çamaşır Makinası parçalarından yaptığı bisikleti ile Dünya 1 saat rekorunu kıran, yaptığı bisikletin şeklinden dolayı kendine has bir sürüşü olan, bu sürüş şekli yasaklanan, bundan dolayı bisiklet otoriteleri ile sürekli didişen ve daha nicesini ortaya koymuş bir adam. Graeme Obree’nin değişik hayatından çok etkileneceksiniz

flying-scotsman2

 

Author
Published
8 sene önce
Categories
Genel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.