Rusya 2018-F Grubu 2. Maçlar Ardında Akılda Kalanlar

İsveç başlangıç stratejisinde ilk maçta olduğu gibi Berg’in savunma arkası koşularını besleme üzerine kurdu. Karşılaşmanın 5.dakikasında ve 13.dakikasında İsveç’in yakalıdığı pozisyonlarda Almanya’nın yüksek çizgi savunmasını derin paslarla geçen İsveç tehlikeli oldu. İsveçli oyuncuların bitiricilik kalitesi ve Boateng’in hamleleri Almanya’yı bu pozisyonda ipten aldı. Boateng ve Rudiger’in uyumsuzluğu Almanya’nın maç içerisindeki en büyük problemiydi.

 

 

 

Sakatlıktan döndükten sonra Neuer’in nasıl performans göstereceği merak konusuydu. Gelinen noktada kendini toplamasına rağmen kaleyi terk etme zamanlamaları ve topu oyuna sokma süratini kaybettiği gerçeği yadsınamaz. İsim isim bakıldığında Almanya’nın sağlam tandemi var gibi gözüksede savunmanın pozisyon alma hataları Almanya’nın en büyük problemi.

 

 

 

Rudy’nin sakatlanmasından sonra İlkay’ın oyuna girmesi ile birlikte pas alanlarını genişleten ve kanat hücumlarını sete dönen Almanya oyunun üstünlüğünü önce geçirdi. Maç sonunda topa hakim olma oranlarında %76’ya %24 üstünlük sağlaması, 601 başarılı pas ve ceza sahasına 35 orta açması bunun en en önemli göstergesi. İsveç’in topu rakibe bırakma ve kontra atak oyunu bu sefer sonuç getirmedi.

Almanya’nın en büyük problemi Klose sonrası rakip yarı alanda finali yapacak oyuncu bulamaması. Timo Werner’in kumaşı iyi olabilir fakat bu tarz pas ve kanat oyununda Gomes gibi bir duvar her zaman oyunu rahatlatır. Arsene Wegner inadına sahip olan Löw, Draxler vazgeçip çift forvete dönüp Werner’i hazırlayıcı Gomes’i ceza sahasına daha yakın konumlandırdıktan sonra maçı çevireceğini hepimiz hissettik.

Toni Kross aktif oyuncular arasıda en iyi duran top kullanan oyunculardan bir tanesi bu bilinen bir gerçek. 90+5’te Kross’un vurş kalitesi yadsınamaz fakat Robin Olsen’in kurdurduğu baraj ve kalede aldığı pozisyon gole davetiye çıkardı. Olsen’in içine Recep bile kaçmış gibiydi.

 

 

 

Meksika’nın ikinci golü, Almanya’ya attığı golüm sanki kopyala-yapıştırı gibiydi. Turnuvada dikkati çeken iyi diyebileceğimiz takımlar var ama Meksika’nın hücum setlerini uygulama istikrarı hiçbirinde yok gibi.

 

 

 

Tek bir oyuncuya bağlı olmak ile tek bir oyuncunun sürüklediği takım olmak arasında bir fark olduğunu Güney Kore takımında da gördük. Son bu takımın herşeyi ama Ronaldo’su değil.

 

 

 

İstediğin kadar grubun en renkli takımı ol, 2’de 2 ile başla. Yediğin bir gol bak seni son maç öncesi nasıl tedirgin hale getiriyor ey Meksika.

Author
Published
6 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.