Ya Yıldızlarını Elden Çıkarmasaydı ?

Bir takım düşünün ki en unutulmaz başarıları 1900’lerin başında kalmış, son büyük başarısı ise 1956 yılında yaşanmış. Bir takım düşünün ki Fransa futbolunda aklınıza gelen takımları sayın desek belki sonlara doğru ancak aklınıza gelecek. Bir takım düşün ki şu an ikinci ligde ve Lig 1’e çıkmak için çabalarken, şu anda aktif olarak futbol hayatına devam eden yetiştirdiği futbolculardan bir takım kursa, Fransa Şampiyonluğuna oynaması işten bile değil. İşte bu takımın adı Le Havre. 90’lı yıllarda İbrahim Ba ( yolu Çaykur Rize’den de geçmişti), 200’lerin başında Liverpool’a ortak gönderilen Pongolle-Le Tallec ikilisi ve daha nicesi. Le Havre özellikle 90’lardan itibaren elde ettiği sonuca yönelik başarılarla değil, tedrisatından geçmiş ve şu an gerek Fransa gerekse de diğer üst düzey liglerde hep zirvede olan ve/veya tutan altyapı oyuncularıyla da kendisini konuşturuyor.

 

İşte şu an aktif olarak oynamaya devam eden Le Havre altyapısı 11’i ( bu takımın başına da teknik adam olarak, uzun seneler Le Havre altyapısında görev alıp bu isimlerin birçoğunun yetişmesinde payı olan Jean-Marc Nabilo’yu koymak yanlış olmasa gerek);

Mandanda (Marsilya), Tabanou (St Ettiene), Digard (Real Betis), Kana-Bıyık (Toulouse), N’zogbia (Aston Villa), Lassana Diarra (Marsilya), Pogba (Juventus), Mahrez (Leciester City), Aubameyang (Borussia Dortmund), Payet ( West Ham United)

 

startingeleven

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esinlenme: www.oldschoolpanini.com

Author
Published
7 sene önce
Categories
FutbolGenel
Comments
No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.